Tabletki na odchudzanie – ranking tabletek na odchudzanie 2018, Sprawdź jakie tabletki na odchudzanie zapewnią szybką utratę wagi bez efektu jojo.

Dieta kopenhaska

Pozbycie się zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, wymaga dużej determinacji i silnej woli. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej diety, w długotrwałym i trudnym odchudzaniu może pomóc nam dieta kopenhaska. Zwana jest także dietą trzynastodniową, nazwa jest tu w 100% adekwatna, ponieważ dieta ta trwa tylko trzynaście dni. Mimo tego, że nie trwa długo, to jest bardzo restrykcyjna i wymagająca, jednak efekty są zaskakujące.

Dieta polega przede wszystkim na stosowaniu przez 13 dni z góry ustalonego jadłospisu.

W ciągu dnia jemy tylko i wyłącznie 3 posiłki, pamiętając o tym, że obiad obowiązkowo musimy zjeść między 12 a 14 godziną. Godziny kolacji też musimy przestrzegać, musimy ją zjeść przed 18. Menu tej diety jest bardzo monotonne, składa się z jedzenia chudego mięsa, warzyw, jaj i niedużej ilości owoców. Ze swojego jadłospisu musimy wyeliminować produkty zbożowe, słodycze oraz alkohol. Ważne jest, żeby w ciągu dnia wypijać około dwóch litrów wody lub zielonej herbaty. Dieta zezwala także na picie czarnej kawy z jedną kostką cukru. Warto jest ją wypić z rana, aby pobudziła nasz organizm. Według twórców tej diety, efekty utrzymują się przez dwa lata, po tym czasie można powtórzyć dietę.

Należy pamiętać, że stosowanie tak restrykcyjnych diet, możne doprowadzić nasz organizm do osłabienia przez to, że nie dostarczamy mu odpowiednich substancji odżywczych, przez co, organizm staje się ubogi w witaminy i minerały. Przed zastosowaniem diety kopenhaskiej, warto jest zastanowić się, czy jesteśmy w stanie w ciągu dnia dostarczać sobie tylko 1000 kalorii i przestrzegać godzin spożywania posiłków. Oczywiście każda dieta ma swoich zwolenników i przeciwników, jedni uważają, że to duży przełom w odchudzaniu, inni, że nie jest ona bezpieczna dla życia z zdrowia, że nie warto jest tak osłabiać swój organizm dla zrzucenia kilku kilogramów. Jednak każdy zna swój organizm i wie, na co może sobie pozwolić, wytrwanie w takiej diecie nie jest proste, ale na pewno opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *