Home / Porady dietetyczne / African Mango wyniki badań naukowców, opinie, cena, gdzie kupić?

African Mango wyniki badań naukowców, opinie, cena, gdzie kupić?

African Mango wyniki badań naukowców, opinie, cena, gdzie kupić?
5 (100%) 3 votes

afrykańskie mangoWedług wielu osób Afrykańskie mango (Irvingia gabonensis) to dobry sposób na wspomaganie odchudzania. Na zachodzie – w USA tabletki z wyciągiem z afrykańskiego mango od dawna biją rekordy popularności na rynku suplementów ułatwiających odchudzanie. Czy działanie tego środka ma poparcie lekarzy i badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktu?

Dr Mehmat Oz i jego wpływ na fenomen African Mango

Znany z amerykańskiego talk show Doktor Oz radzi, Mehmat Oz testował tabletki z african mango na sobie. Polegało to na miesięcznej kuracji tabletkami  – 1 tabletkami dziennie. Do tego żadnych zmian żywieniowych i żadnych ćwiczeń. Po miesiącu Oz schudł 3,18 kg i zaczął polecać african mango dla swoich pacjentów. Po pewnym czasie Dr Oz wystąpił także w programie Oprah Winfrey, po którym popularność tabletek sięgnęła zenitu i praktycznie wszyscy w USA zaczęli je stosować.

Zamów African mango u oficjalnego dystrybutora!!!

Badania naukowe na temat skuteczności afrykańskiego mango

Przeprowadzono badanie na temat skuteczności afrykańskiego mango we wspomaganiu odchudzania. Badanie odbyło się na grupie 40 ochotników. 28 osób przyjmowało wyciąg z Irvignia gabonensis, natomiast pozostali otrzymywali placebo. Po miesiącu badań i przyjmowania tabletek potwierdzono, że u osób stosujących suplement african mango średnia masa ciała spadła o około 5,3%, gdzie u osób stosujących placebo jedynie o 1,3%. Poza utratą masy ciała, osoby, które stosowały african mango odnotowały spadek złego cholesterolu i wzrost dobrego cholesterolu. Badania przeprowadzili Judith L Ngondi, Julius E Oben i Samuel R Minka z University of Yaounde w Kamerunie, a wyniki zostały opisane w piśmie „Lipids in Health and Disease”.

Drugie badanie skuteczności african mango naukowcy przeprowadzili w Kamerunie w 2009 roku. Do badań wykorzystano bardziej rozwinięty wyciąg z nasion afrykańskiego mango oraz do eksperymentu zaangażowano 102 osoby. Test trwał 10 tygodni. Ponownie osoby biorące udział w eksperymencie podzielono na dwie grupy, jednym podając ekstrakt z african mango, a drugim placebo. Badania wykazały, że osoby którym podawano ekstrakt znacząco zmniejszyły masę ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, stężenie cholesterolu całkowitego oraz poziom glukozy we krwi. Wyniki zostały opublikowane w piśmie „Lipids in Health and Disease”. Naukowcy stwierdzili na ich podstawie, że Irvignia gabonensis może być przydatna w walce z epidemią otyłości, insulinoopornością oraz hiperlipidemią.

Zamów African mango u oficjalnego dystrybutora!!!

Sceptyczne wypowiedzi niektórych specjalistów

Mimo potwierdzonej skuteczności afrykańskiego mango w walce z otyłością, niektórzy specjaliści wypowiadają się o nim dosyć sceptycznie. Przykładowo Chris Khilam z Medicine Hunter twierdzi, że od dawna znany jest wpływ włókien pokarmowych zawartych w owocach takich jak jabłka, pomarańcze, gruszki czy nektarynki na kontrolę wagi. Stwierdza również, że afrykańskie mango nie wnosi tu nic nowego.

Mimo tego, że do tej pory nie było przypadków skutków ubocznych stosowania wyciągu z mango, dietetyk dr van Heerden informuje, że do tej pory nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań żeby jednoznacznie stwierdzić czy stosowanie african mango jest w 100 procentach bezpieczne.

Źródło:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2029277/Could-African-mango-weight-loss-wonder-fruit-waiting-for.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1168905/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19254366

Czy tabletki na odchudzanie mi pomogą?

Korzystając z wyników powyższych badań stwierdzamy, że stosowanie tabletek na bazie wyciągu z afrykańskiego mango pozwoli zgubić kilka kilogramów w ciągu miesiąca nawet bez dodatkowej aktywności i bez zmian w diecie. Pomyślcie sobie jednak jak dobry efekt uzyskamy jeśli do african mango dodamy aktywność fizyczną i zaczniemy jeść zdrowiej? Internauci mówią nawet o 8-10 kg mniej w ciągu jednego miesiąca!

Nasza aktywność fizyczna nie musi być od razu na poziomie atlety. Wystarczy, że codziennie przez pół godziny zaczniemy spacerować, ćwiczyć w domu, jeździć na rowerze, popływać na basenie czy skorzystać z czegokolwiek innego – najlepiej na świeżym powietrzu.

Co do diety, albo możemy wybrać się do profesjonalnego dietetyka, który podpowie nam na podstawie naszych dotychczasowych przyzwyczajeń co powinniśmy zmienić, co dodać a co odjąć od naszego jadłospisu. Inna opcja to wprowadzenie zmian na podstawie zdrowego rozsądku. Każdy z nas wie, że podstawa to regularne posiłki – 5 posiłków o regularnych porach – 3 główne posiłki plus 2 przekąski pomiędzy nimi. Unikajmy tłustego, słodyczy, wieczornego podjadania, kontrolujmy wielkość porcji a wszystko będzie na dobrej drodze.

Pamiętajmy również o tym, że każdy z nas ma inny organizm, prowadzi inny tryb życia, jego metabolizm jest na innym poziomie, dlatego też skutku działania suplementów diety mogą być inne w przypadku różnych osób.

Oficjalna strona polskiego dystrybutora African Mango

Zamów African mango u oficjalnego dystrybutora!!!

Kupując na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora mamy gwarancję, że kupujemy oryginalny produkt z odpowiednim składem, który jest dopuszczony do obrotu i posiada odpowiednie certyfikaty. Unikajmy kupowania tabletek na odchudzanie na bazarach czy różnego rodzaju targowiskach, w takim wypadku nie mamy pewności co dokładnie kupujemy, jaki jest tego skład i jakie będą efekty i skutki uboczne stosowania specyfiku.

Informacje od producenta

African mangoProducent wskazuje, że African Mango to tabletki wspomagające proces odchudzania, które są pomocne szczególnie przy redukcji tłuszczu z okolic brzucha. Poza odchudzaniem korzyści ze stosowania produktu to usuwanie toksyn z organizmu, zmniejszenie poziomu złego cholesterolu we krwi, większa dawka energii oraz lepsze samopoczucie.

Wybór suplementu na odchudzanie

Wybierając suplement wspomagający proces odchudzania należy podejść do tego wielotorowo. Nie przyglądajmy się jedynie efektom, kilogramom, które możemy stracić w danym czasie, ale zwróćmy uwagę na to, czy stosowanie suplementu grozi skutkami ubocznymi.

African Mango opinie

Oto kilka opinii na temat afrykańskiego mango:

Marta Dworzak schudła 12 kg w ciągu 6 tygodni

Stosuję African Mango od półtora miesiąca i jestem bardzo zadowolona z efektu. Nie tylko schudłam, ale też mam więcej energii i czuję się lepiej. Te tabletki poleciła mi moja koleżanka, która również była zadowolona z efektu, schudła i jak na razie utrzymuje nową wagę.

Anita Karpowicz schudła 27 kg w ciągu 3 miesięcy

Po ciąży bardzo przytyłam. Nie miałam czasu żeby się sobą zająć, obowiązki, dziecko, dom. Doszło do tego, że bałam się spojrzeć w lustro, ale w internecie znalazłam informacje na temat afrykańskiego mango. Podeszłam do tego bardzo poważnie, zaczęłam spacerować, jeździć rowerem, starałam się zdrowiej jeść. Minęły 3 miesiące od startu i schudłam 27 kg. Wróciłam do wagi z przed ciąży i jestem bardzo szczęśliwa, a mój mąż zakochał się we mnie na nowo.

Dawid Ostrowski schudł 5 kg w miesiąc

Zawsze nie podobało mi się to, że mam delikatną nadwagę. Nie był to wielki problem, ale tu i ówdzie odłożyło się za dużo tłuszczu. Po kuracji odchudzającej z afrykańskim mango schudłem 5 kg po przyjęciu jednego opakowania. Teraz kupiłem drugie i jak zrzucę jeszcze 5 kg będę zadowolony.

Zamów African mango u oficjalnego dystrybutora!!!

About admin

Check Also

Pokrzywa indyjska – Forskolina

Pokrzywa indyjska – ForskolinaOceń wpis Pokrzywę indyjską można zakupić w formie tabletek i stosować jako …

4 komentarze

  1. Mogę pochwalić się moim wynikiem. Zamówiłem preparat african mango, który jest tu opisywany i po miesiącu stosowania moja waga spadła o 7 kg. Robiłem test i okazało się, że straciłem dużo tłuszczu i przybyło mi mięśni, czyli efekt świetny!

  2. Stosowałam african mango przez 2 miesiące, teraz niedawno, zrzuciłam 14 kg. Jestem zadowolona z tego efektu. Moja koleżanka odchudzała się bez tabletek i była nerwowa, źle się czuła. Ja wręcz odwrotnie czuję się świetnie.

  3. Pierwsza strona, która informuje, że aby schudnąć szybciej trzeba stosować dietę i aktywność, a nie tylko bezmyślnie łykać tabsy na odchudzanie, brawo!

  4. Z tego co się orientowałam to niewiele jest suplementów na odchudzanie, które mają działanie potwierdzone naukowo. Słyszałam o tym, że african mango jest popularne wśród osób odchudzających się, ale nie sądziłam, że były prowadzone nad tym badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *