Alli

Alli
Oceń wpis

alliAlli jest rozwiązaniem problemów związanych z utratą wagi. Jest lekiem bez recepty przeznaczonym dla osób z nadwagą, które starają się wrócić do szczupłej sylwetki. Alli to o zmniejszonej sile, 60 miligramowej wersji orlistatu (Xenical), leku na receptę na 120 miligramów. Lek jest dopuszczony do sprzedaży – z pewnymi wyjątkami – do osób z nadwagą w wieku 18 lat i starszych. Allil może być wykorzystany, jako część planu utraty wagi, który obejmuje dietę o niskiej zawartości kalorii, o niskiej zawartości tłuszczu i regularnej aktywności fizycznej.

Działanie leku Alli

Alli prowadzi do utraty wagi poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu wchłanianego w jelitach. Lipaza, enzym znajdujący się w przewodzie pokarmowym, pomaga rozłożyć tłuszcz w diecie na mniejsze składniki, dzięki czemu może być używany lub przechowywany w celu uzyskania energii. Alli hamuje pracę lipazy. Kiedy przyjmowany jest lek z posiłkiem, około 30 procent tłuszczu spożywanego nie jest rozkładane i eliminowane przez ruchy jelit.
Alli może pomóc Ci schudnąć, ale utrata masy ciała będzie prawdopodobnie niezbyt duża, jeśli nie zostanie wdrożona dieta niskokaloryczna i aktywność fizyczna.

W ramach przeglądu badań klinicznych przeprowadzonych w 2014 r. Badacze ocenili wpływ pigułek na utratę wagi w badaniach trwających, co najmniej rok. Osoby, które stosowały dietę ograniczającą kalorie, ćwiczyły regularnie, i stosowały Alli stracili średnio o 2,5 kg więcej niż osoby, które nie wprowadziły tego leku do swojej kuracji odchudzającej. Alli należy do klasy leków zwanych inhibitorami lipazy. Blokuje jelita pochłaniając około 25% tłuszczu, który jest spożywany. Niektóre dane sugerują, że Alli pomaga zmniejszyć ilość szczególnie niebezpiecznego typu tłuszczu w brzuchu, zwanego tłuszczem trzewnym, związanego z cukrzycą typu 2, wysokim ciśnieniem krwi, chorobą serca i udarem.

Około połowa osób przyjmujących Alli, stosując dietę ograniczoną kalorii i zwiększając aktywność fizyczną, straciła w ciągu roku 5 procent masy ciała. Jest to klinicznie znacząca utrata wagi – wystarczająca, aby rozpocząć obniżenie ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych chorób. W jednym badaniu klinicznym wykazano, że Alli pomagało zmniejszyć ciśnienie krwi u dorosłych, przyjmujące ten produkt przez rok.

Skład produktu Alli

Alli zawiera aktywną substancję o nazwie Orlistat, która zawiera: 60 mg, FD & C Blue nr 2, atrament jadalny, żelatyna, tlenek żelaza, celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon, laurylosiarczan sodu, skrobioglikolan sodu, talk, dwutlenek tytanu.

Jak stosować produkt Alli

Alli jest w formie kapsułek. Należy przyjmować je trzy razy dziennie, albo z posiłkiem, który zawiera trochę tłuszczu, lub godzinę po posiłku. Jeśli zjadany jest nietłusty posiłek, lekarz może zalecić pominięcie dawki. Nigdy nie należy przyjmować większej niż zalecana dawki leku.
Ważne jest przestrzeganie diety o niskiej zawartości kalorii, o niskiej zawartości tłuszczu przy stosowaniu tego leku. Jeśli spożywane jest dużo tłustych potraw jak tłuste hamburgery, prawdopodobnie mogą pojawić się efekty uboczne. Dlatego trzeba wybierać chude mięso i niskotłuszczowe produkty mleczarskie. Ogólnie, nie więcej niż 30% kalorii w każdym posiłku powinno pochodzić z tłuszczu.

Ponadto zalecane jest przyjmowanie codzienne multiwitaminę zawierającą witaminy A, D, E, K i beta karoten. Właściwości blokujące tłuszcz także powodują, że organizm wchłania witaminy rozpuszczalne w tłuszczu. Nie należy przyjmować witamin i Alli o tej samej porze dnia.

Skutki uboczne stosowania Alli

W 2010 r. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) opublikowała przegląd bezpieczeństwa Alli ze względu na rzadkie doniesienia o poważnym urazie wątroby u osób stosujących go. FDA nie znalazła żadnych dowodów na to, że był on przyczyną zgłoszonych urazów wątroby. Stosując jednak środki ostrożności szczególnie u osób z osłabionym układem immunologicznym należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią takie objawy jak:

 • Ból brzucha lub dyskomfort
 • Wydzielina z oczu
 • Wzdęcia brzucha
 • Oleiste stolce
 • Częste ruchy jelit
 • Świąd
 • Utrata apetytu
 • Żółte gałki oczne lub skóra
 • Lekka biegunka
 • Brązowy mocz.

Inne możliwe działania niepożądane obejmują:
Ból głowy
Ból pleców
Zakażenie górnych dróg oddechowych

Przeciwwskazania do stosowania Alli

Należy porozmawia ze swoim lekarzem przed przyjęciem leku Alli w odniesieniu do możliwych interakcji z innymi lekami, szczególnie, jeśli dana osoba przyjmuje leki na następujące schorzenia:

 • Cukrzyca
 • Choroba tarczycy
 • Nieregularne bicie serca
 • Choroba sercowo-naczyniowa.

Cena i gdzie kupić produkt

Cena Alli oscyluje w granicach 166 złotych za 84 kapsułki. Alli można zakupić w aptekach internetowych.

Opinie o produkcie Alli

W przypadku mojej otyłości zacząłem przyjmować Alli, ponieważ przeczytałem, że przy okazji pomoże mi pozbyć się zaparć. Więc postanowiłem spróbować Alli i wszystko wróciło do normy. Tracę zbędne kilogramy a mój układ trawienny działa jak nigdy dotąd.

Zenek

Dla walki z otyłością wdrożyłem Alli, chciałem stracić na wadze, ale potrzebowałem jeszcze prawidłowej diety, gdy udało mi się skomponować odpowiednie posiłki, zacząłem tracić na wadze. Ponadto uporałem się z taki efektami jak: wzdęcia, zaparcia.

Jakub

About admin

Check Also

Fundamic

Fundamic4 (80%) 2 votes Każda z pań, która kiedykolwiek próbowała zrzucić wagę wie, jak ciężko jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *