Home / Porady dietetyczne / Calominal nasza opinia, działanie, skład, analiza

Calominal nasza opinia, działanie, skład, analiza

Calominal nasza opinia, działanie, skład, analiza
5 (100%) 1 vote

calominalPrzyjrzyjmy się bliżej tabletkom Calominal. Czym różnią się od innych środków na odchudzanie, jaki mają skład, czy pozwalają szybciej schudnąć? Odpowiadamy na wszystkie pytania odnośnie Calominalu.

Czytając informacje producenta, którym jest Aflofarm, Calominal jest wyrobem medycznym, który wspomaga leczenie nadwagi, kontrolę wagi ciała oraz zmniejsza przyswajanie cholesterolu.

Na opakowaniu widzimy informacje, że Calominal wspomaga leczenie nadwagi, co wiele osób interpretuje w błędny sposób i myśli, że Calominal jest lekiem, co jest nieprawdą. Calominal nie jest lekiem, a wyrobem medycznym. Czym różni się lek od wyrobu medycznego? Różnica polega na działaniu produktu, gdzie przy wyrobach medycznych mamy działanie fizyczne – mechaniczne, barierę fizyczną, wspomaganie narządów lub czynności fizjologicznych. W przypadku Calominalu jest to wiązanie lipidów oraz ich wydalanie. Mechanizm działania wyrobów medycznych jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku leków.

Co znajdziemy w składzie Calominalu?

W skład wchodzi celuloza, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych oraz dwutlenek krzemu. Czy takie połączenie rzeczywiście wspomaga odchudzanie? W czym tkwi sekret?

Wszystko opiera się na składniku o nazwie “Chitozan”, który odpowiada za wiązanie lipidów, czyli tłuszczy. Jest tak “sprytny” że nasz organizm nie potrafi go strawić, więc zostaje wydalony z naszego organizmu razem z przyłączonymi do siebie tłuszczami, czyli po prostu wymiata z nas tłuszcz. W taki sposób zmniejszamy ilość tłuszczy dostarczanych do naszego organizmu z pożywieniem i ograniczamy ilość kalorii. Do tego ograniczamy także ilość przyswajalnego cholesterolu.

Działanie Calominalu

Głównym działaniem jest leczenie nadwagi oraz kontrola wagi ciała. Dodatkowo zmniejszamy przyswajanie cholesterolu z pożywienia. Producent wskazuje, że aby uzyskać dobre efekty stosowania tego wyrobu medycznego należy połączyć go ze zdrowym odżywianiem oraz aktywnością fizyczną.

Jak stosować Calominal?

Jest to wyrób medyczny, dlatego należy bezwzględnie stosować się do zaleceń zawartych na ulotce opakowania, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

W przypadku redukcji wagi ciała stosujemy 2 tabletki 2 razy dziennie.

W przypadku kontroli wagi ciała stosujemy 1 tabletkę 1 raz dziennie.

Tabletki stosujemy do dwóch głównych posiłków, popijając je szklanką wody. W czasie kuracji zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów – od 2 do 3 litrów w ciągu dnia. Producenta zaleca także aby przynajmniej jeden z  posiłków zawierał wysokowartościowe oleje tłuszczowe, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na witaminy A,D,E,K.

Opakowanie zawiera 60 tabletek, koszt opakowania to 60zł. Przy odchudzaniu stosujemy 4 tabletki dziennie, więc miesiąc kuracji wymaga 4 opakowań. 4 opakowania to miesiąc odchudzania i koszt 240zł.

Przeciwwskazania do stosowania wyrobu Calominal

– Nie należy stosować produktu w przypadku uczulenia na ryby, mięczaki, skorupiaki czy którykolwiek inny składnik wyrobu.

– Nie stosować kuracji w czasie ciąży i karmienia piersią.

– Nie stosować u osób z zaburzeniami trawienia i przemiany materii.

– Nie stosować z lekami ograniczającymi perystaltykę jelit, lekami lipidowymi, przy antykoncepcji doustnej, z witaminami A,D,E,K.

– Osoby w starszym wieku powinny stosować produkt po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane stosowania Calominalu

Jeśli stosujemy zbyt mało płynów podczas kuracji może dojść do zaburzeń trawienia objawiających się zaparciami, wzdęciami, uczuciem pełności. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.

Jeśli wystąpi reakcja alergiczna – biegunka, wysypka, świąd, nudności, wymioty, pot, bóle głowy, obrzmienia, mrowienie również należy przerwać stosowanie i udać się do lekarza.

Opinie na temat Calominalu

Źródło Ceneo oraz fora internetowe:

Anna Zabrze

Niestety Calominal z pewnością nie leczy nadwagi. Stosowałam tak jak zaleca producent 2 tabletki 2 razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Jak ważyłam 83 kg, tak po dwóch miesiącach nawet nic nie drgnęło. Do tego spacerowałam kilka kilometrów dziennie i stosowałam dietę. Przestałam stosować produkt i nadal ćwiczę i stosuję dietę, zobaczę czy coś się zmieni.

Marta Warszawa

Produkt jest dobrze reklamowany w radiu i telewizji, ale po za tym nie ma żadnego szału. Może i schudłam kilogram czy dwa, ale po opisach i reklamie spodziewałam się znacznie lepszych efektów. Do tego trzeba dobrze wszystko czytać, bo nie można go łączyć z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Tomasz Włocławek

Ulotka, skład i działanie przekonały mnie do wypróbowania produktu. Samo stosowanie nie sprawia wielkich problemów. Ja stosowałem produkt bez zmian w diecie i mojej aktywności, bo ciężko mi zmienić tryb życia z racji na moją pracę. Stosowałem Calominal przez 3 miesiące, wydałem sporo pieniędzy, schudłem 8 kg. To moje pierwsze doświadczenie z tabletkami na odchudzanie, jestem niby zadowolony.

Alternatywa dla Calominalu

AfricanMangoNasz portal zgłębia informacje o różnego rodzaju środkach wspomagających proces odchudzania, dlatego możemy doradzić co warto stosować. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się produkt African Mango.

W porównaniu do Calominalu, African Mango to o 50% tańsza kuracja odchudzająca. Skład produktu jest w 100 % naturalny, więc można go łączyć z lekami czy tabletkami antykoncepcyjnymi, nie stwierdzono również skutków ubocznych stosowania produktu.

Działanie African Mango to przyspieszenie metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej, oczyszczanie organizmu z toksyn, lepsze samopoczucie oraz więcej energii.

Opakowanie zawiera 60 tabletek, co wystarcza na miesiąc stosowania. Produkt możemy zamówić prosto od oficjalnego dystrybutora, co da nam pewność, że produkt będzie oryginalny, a efekty identyczne z opisywanymi przez producenta i użytkowników – nawet 8 kg mniej w miesiąc.

Zamów African mango u oficjalnego dystrybutora!!!

About admin

Check Also

Pokrzywa indyjska – Forskolina

Pokrzywa indyjska – ForskolinaOceń wpis Pokrzywę indyjską można zakupić w formie tabletek i stosować jako …

One comment

  1. Rzeczywiście wydawało mi się, że calominal to lek. Dzięki za wyjaśnienie, bo te niektóre reklamy naprawdę wprowadzają w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *