Home / Porady dietetyczne / Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa
Oceń wpis

W dzisiejszym świecie możemy spotkać różne alergię, niedawno bardzo głośno zrobiło się o alergii na gluten, która naprawdę potrafi uprzykrzyć życie, ponieważ zakazana substancja znajduję się w wielu produktach. Osoby, u których stwierdzoną uczulenie na gluten, powinny wprowadzić dietę bezglutenową, aby nie doprowadzić do stanu zapalnego jelit, lub całkowitego zniszczenia kosmyków jelitowych. Mówi się, że taką dietę warto stosować u niemowląt, aby w przyszłości nie miały takich problemów.

Wiele osób zastanawia się, co można, a czego nie można jeść. Przede wszystkim zakazane jest jedzenie pieczywa i wszystkich wyrobów zawierających mąkę pszenną. Gluten możemy spotkać w praktycznie wszystkich dostępnych na rynku produktach zborowych i samym zbożu, czyli możemy zapomnieć o życie, pszenicy, jęczmieniu a nawet kaszy mannej czy jęczmiennej. Osoby uczulone na gluten, nie mogą spożywać zbożowej kawy, owocowych przetworów, smakosze piwa mogą o nim zapomnieć, lody i gotowe sosy w tym ketchup, też muszą odejść w zapomnienie.

Kupując produkty w supermarketach musimy zwracać uwagę na to, aby na opakowaniu, było napisane „produkt bezglutenowy”, wtedy możemy go swobodnie spożywać, bez obaw, że nam zaszkodzi.

Wiadomo, tak poważna alergia, to nic przyjemnego, ponieważ codziennie musimy zastanawiać się nad tym co możemy zjeść a co nie, musimy się także wyrzec rzeczy, które lubiliśmy i którymi zajadaliśmy się codziennie, tak jak na przykład pszenny chleb. Alergia na gluten stała się dziś tak popularna, tak dużo osób na nią choruje, że wielu producentów spożywczych chce walczyć z tym problemem i robi wiele produktów, które nie zawierają w swoim składzie glutenu.

Jeżeli nasz organizm daje nam jakieś niepokojące objawy, to warto jest zrobić badania i dowiedzieć się, czy jesteśmy uczuleni na gluten. Jeżeli już okaże się, że jesteśmy na niego uczuleni, to warto jest wybrać się do dietetyka, który dokładnie nam wyjaśni, co możemy jeść, a czego nie. Dostaniemy rozpiskę produktów dozwolonych, dzięki czemu unikniemy pomyłek.

About admin

Check Also

Pokrzywa indyjska – Forskolina

Pokrzywa indyjska – ForskolinaOceń wpis Pokrzywę indyjską można zakupić w formie tabletek i stosować jako …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *