Home / Porady dietetyczne / Dieta wątrobowa

Dieta wątrobowa

Dieta wątrobowa
Oceń wpis

Każdy wie, że nieprawidłowe odżywianie się, zły tryb życia, spożywanie używek, w tym alkoholu może znacznie ograniczyć pracę naszej wątroby. Wiadomo, problemy z wątrobą to nic przyjemnego, dolegliwości mogą być bardzo dokuczliwe. Warto jest wtedy zastosować odpowiednią dietę, aby chociaż trochę zregenerować naszą wątrobę, jest to wskazane, dla naszego zdrowia.

W Internecie dużo możemy poczytać o diecie wątrobowej. Jest to dieta bardzo lekkostrawna, a co za tym idzie, bardzo rygorystyczna, przez co wymaga drastycznych zmian żywieniowych. Ważne jest, aby dieta ta była bogata w białko węglowodany, powinniśmy ograniczyć tłuszcze. W diecie tej tłuszcze w ciągu dnia powinniśmy ograniczyć do 40 g. Podstawą diety jest stosowanie tłuszczy o niskiej punkcie topnienia i wysokiej wartości biologicznej, a wiec wchodzi w grę olej sojowy, olej słonecznikowy i masło. Należy pamiętać, że w trakcie stosowania tej diety, posiłki powinniśmy jeść 4-5 razy dziennie i ważnej jest to, aby potrawy nie były gorące, porcje także nie powinny być duże. Jeżeli chcemy zregenerować naszą wątrobę, to musimy całkowicie zrezygnować ze smażonych dań, do swojej kuchni należy wprowadzić potrawy gotowanie na parze, w wodzie, pieczone w folii.

Taka dieta pozytywnie wpłynie także na nasz cały organizm, możemy mieć pewność, że dzięki takiej diecie zgubimy kilka zbędnych kilogramów. Przy stosowaniu tej diety warto też stosować aby kolacji nie jeść później niż 2 godziny przed snem. Aby dieta była skuteczna, należy pić minimum 2,5 litra wody dziennie. Produkty powinny być tak dobrane, aby zawierały witaminę C i E.

Działanie tej diety opiera się głównie na dostarczaniu do organizmu odpowiednich składników odżywczych, bo to aby oczyścić wątrobę ze szkodliwych toksyn. Ważne jest, aby przez pierwsze dni diety pić dużo wody i jeść tylko warzywa i owoce nie poddane obróbce termicznej. Takie działanie opóźni trawienie a wątroba będzie miała czas na usuwanie toksyn. W dalszej kuracji można zwiększyć ilość spożywanych produktów, jednak nie wszystko jest dozwolone.

About admin

Check Also

Pokrzywa indyjska – Forskolina

Pokrzywa indyjska – ForskolinaOceń wpis Pokrzywę indyjską można zakupić w formie tabletek i stosować jako …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *