Home / Porady dietetyczne / Leki na odchudzanie dostępne w aptece

Leki na odchudzanie dostępne w aptece

Leki na odchudzanie dostępne w aptece
5 (100%) 3 votes

Kiedy pomimo wielu wyrzeczeń, trzymania ścisłej diety i chodzenia na siłownię nie jesteśmy w stanie zaobserwować u siebie upragnionego spadku wagi, warto sięgnąć po leki na odchudzanie dostępne w aptekach. Chcąc zwiększyć skuteczność odchudzenia warto skorzystać z tych środków, które są ogólnodostępne.

Do wyboru mamy tabletki hamujące apetyt, tabletki zmniejszające wchłanianie tłuszczu i tabletki wytwarzające ciepło, czyli tak zwane termogeniczne. Leki odchudzające mają za zadanie wesprzeć cały proces spadku wagi, ale nie zastąpią w żaden sposób diety i ćwiczeń. Stosuje się je przez kilka tygodni, maksymalnie przez okres dwóch miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na ich stosowanie, na czas wspomagania się nimi, musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe i regularnie zapewniać sobie odpowiednią dawkę ruchu. Dzięki zmianie nawyków dużo łatwiej będzie utrzymać nam efekt, nawet po zakończeniu kuracji lekami. W aptekach znajdziemy trzy podstawowe rodzaje tabletek.

Pierwsze z nich to tabletki odchudzające, które hamują łaknienie. Do tej grupy należą bioslank, slim trio, ananas, chudeus-syt. Leki z tej grupy zawierają włókna roślinne absorbujące wodę i pęczniejące w żołądku (metylocelulozę, agar, ksantan). Dzięki tym substancjom pomocniczym odczuwać będziemy uczucie sytości i mniejszy apetyt. Zaleca się przyjmowanie z reguły na pół godziny przed posiłkiem oraz popicie tabletki szklanką wody niegazowanej. Dobrze spełnią swoją rolę kiedy mamy problem z utrzymaniem diety, czy oparciu się pokusom.

Leki na odchudzanie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów, to takie preparaty jak chitinin i chitochrom. Cieszą się one ogromną popularnością wśród osób walczących z nadwagą, czy dążących do zdobycia wymarzonej sylwetki. Zawarty w tych specyfikach chitostan, otrzymywany z pancerzy skorupiaków, takich jak krewetki, kryl, czy kraby, nie jest wchłaniany przez ludzki organizm. W związku z tym zachowuje się jak gąbka, doskonale absorbuje wodę i wiąże tłuszcz już w przewodzie pokarmowym. Jest usuwany naturalnie, wraz ze stolcem, więc nie będzie zalegał zbyt długo w organizmie. Podczas przyjmowania preparatów zawierających chitostan, czy innych z grupy zmniejszającej wchłanianie tłuszczów, należy pamiętać aby pić bardzo dużo wody. Ważne jest również to, że podczas stosowania tych tabletek, które skutecznie ograniczają wchłanianie przez organizm tłuszczu, ich zażywanie może również niekorzystnie wpływać na przyjmowanie potrzebnych witamin, które znajdują się w tłuszczach (witamina A, D, E). Jeśli zatem przyjmujemy gotowe zestawy witaminowe konieczne jest zachowanie odstępu około dwugodzinnego pomiędzy przyjmowaniem, któregoś z preparatów.

Ostatnimi dostępnymi lekami są te, które wytwarzają ciepło w naszym organizmie. Idealnie spełnią swoją rolę u osób siedzących godzinami przed biurkiem. Tabletki termogeniczne, czyli pobudzające wytwarzanie ciepła w organiźmie pomogą w walce z nadwagą zatem osobom, które z racji wykonywanej pracy mogą mieć problem, z regularnym ruchem. Do tej grupy należą preparaty takie jak slinea, super fat burner, czy L-karnityna 500. Niektóre jednak z grupy termogenicznej mogą wywoływać wzrost ciśnienia tętniczego lub przyspieszać akcję serca. Koniecznie muszą z nich zrezygnować osoby w wieku podeszłym, lub mające problemy z dolegliwościami układu krwionośnego.

Warto wesprzeć się lekami dostępnymi w aptece, gdyż mamy pewność, że są one bezpieczne i nie powinny wywoływać skutków ubocznych. Jeśli jednak mamy obawy przed ich stosowaniem możemy śmiało udać się po poradę do lekarza lub skorzystać z wiedzy farmaceuty. Dobrze jest pomóc sobie w pracy nad swoją sylwetką odpowiednimi lekami, jednak należy pamiętać, aby podchodzić do tego w rozsądny sposób.

Nic tak nie wpłynie dobrze na walkę ze zbędnymi kilogramami, jak zdrowa dieta i możliwie jak najwięcej ruchu. Jeśli te jednak przynosić będą zbyt wolne efekty możemy udać się do lekarza dietetyka po poradę. Ten na pewno dobierze nie dość, że odpowiednią dietę to jeszcze pokieruje w ewentualnym wyborze tabletek na odchudzanie, które będą dobrane indywidualnie do naszych potrzeb.

About admin

Check Also

Tabletki z tasiemcem na odchudzanie

Tabletki z tasiemcem na odchudzanie5 (100%) 1 vote Coraz częściej w Internecie pojawiają się informacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *