Home / Porady dietetyczne / Niebezpieczne – zakazane tabletki na odchudzanie

Niebezpieczne – zakazane tabletki na odchudzanie

Niebezpieczne – zakazane tabletki na odchudzanie
5 (100%) 2 votes

W dzisiejszych czasach wygląd sylwetki jest niezmiernie ważną kwestią. Ludzie nieustannie poszukują tabletek na odchudzanie, które pomógłby sprostać temu narastającemu problemowi, choć jak nie trudno się domyślić- poszukiwania te zazwyczaj nie są zbyt owocne. Większość specyfików mających pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów zwyczajnie nie działa, choć niestety istnieje również grupa zakazanych leków, które są niebezpieczne dla zdrowia i jak twierdzą lekarze-mogą wywołać w organizmie nieodwracalne zmiany już po jednym zażyciu. Przyczyną tak niekorzystnego wpływu na zdrowie owych środków są nielegalne, śmiertelnie niebezpieczne substancje. Do zakazanych środków na odchudzanie zalicza się:

1.Adipex Retard

Specyfik, który bez problemu można zakupić na terenie Polski, mimo tego, że jej sprzedaż jest nielegalna. Lek oszukuje organizm poprzez silnie działanie na układ nerwowy. Do mózgu zostają albowiem przekazane informacje o pełnym żołądku, mimo tego, że w rzeczywistości jest pusty. Adipex powoduje ciągłe uczucie sytości, co może prowadzić do powstania uciążliwych dla zdrowia wrzodów. Specyfik zaliczany jest do leków psychoaktywnych, może powodować niedożywienie, wycieńczenie organizmu, a nawet śmierć.
2.Tabletki z jajami tasiemca
Tabletki zawierające jaja tasiemca były swego czasu prawdziwym hitem wśród pragnących stracić parę kilogramów kobiet. Pomimo tego, że specyfik  wyrządza ogromne szkody w organizmie, atakuje narządy wewnętrzne i może prowadzić do śmierci, nadal jest dostępny w internecie. Tabletki do tej pory są bardzo wyszukiwanym środkiem. Pasożyt, który rozwija się w organizmie osoby zażywającej owy specyfik ma pochłaniać spożywane przez nią kalorie. Niestety w rzeczywistości nie wygląda to tak dobrze, ponieważ pasożyt pochłania także składniki odżywcze, przez co stopniowo wyniszcza organizm.
3.Tabletki DNP
DNP stanowi groźną substancję, którą stosuje się do produkcji pestycydów. Tabletki które ją zawierają powodują wzrost temperatury ciała i znaczne przyspieszenie metabolizmu, co prowadzi do odwodnienia i przegrzania się organizmu. Spożywanie owego środku często kończy się nieodwracalnymi skutkami ubocznymi, które są w tym przypadku naprawdę poważne. Zaliczamy do nich:zaćmę, palpitacje serca, niekontrolowany wzrost temperatury ciała, a nawet śmierć. Dawniej środek ten był uważany za działający środek na odchudzanie, jednak obecnie jego dystrybucja i sprzedaż jest zakazana.
4.Meridia
Meridia była w sprzedaży od wielu lat i cieszyła się zarówno świetną opinią, jak i popularnością. Okazało się jednak, że lek jest pochodną amfetaminy, który bardzo szybko uzależnia i niebezpiecznie podwyższa ciśnienie. Jego zażywanie może prowadzić do zawału, a po odstawieniu specyfiku utracone kilogramy praktycznie natychmiastowo wracają. Dodatkowo osoba zażywająca może doświadczyć tzw. zespołu odstawiennego, charakterystycznego dla osób uzależnionych od narkotyków. Składnikiem aktywnym tego środka jest organiczny związek chemiczny zwany sibutraminą.
5.Clenbuterol
Lek mający działanie pobudzające, który zwiększa zdolność do wysiłku, podwyższa temperaturę ciała i przyspiesza przeminę materii. Niestety długotrwałe stosowanie owego specyfiku powoduje bardzo nieprzyjemne skutki takie jak:wymioty, zgaga, drżenie ciała, problemy z zasypianiem, nadmierne pocenie się, zwiększone ciśnienia krwi, nudności, zgagę, wymioty, czy ból w klatce piersiowej, choć może prowadzić także do śmierci. Clenbuterol zawiera efedrynę i był wcześniej znanym lekiem na astmę oskrzelową.
6.Chińskie tabletki i zioła
Wszelkie suplementy diety, leki, bądź zioła pochodzenia chińskiego są kolejnym hitem internetowej sprzedaży, mimo to, że odnotowano naprawdę wiele przypadków hospitalizacji osób zażywających owe preparaty. Środki tego typu często cechują się wątpliwą jakością i nieznanym pochodzeniem, przez co mogą być bardzo niebezpieczne. Badania przeprowadzone w tym zakresie udowodniły, że środki zawierają wiele chorobotwórczych dla człowieka pierwiastków, trujące pestycydy, a nawet pochodne narkotyków, przez co mogą prowadzić do śmierci.
Sprawdź także jakie tabletki na odchudzanie warto stosować, ponieważ są bezpieczne – legalnie sprzedawane, a ich działanie jest potwierdzone przez badania kliniczne.

About admin

Check Also

Suplementy na odchudzanie – jakie zapewniają skuteczne odchudzanie

Suplementy na odchudzanie – jakie zapewniają skuteczne odchudzanie5 (100%) 2 votes Na rynku spotkać możemy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *