Home / Porady dietetyczne / Piperyna na odchudzanie

Piperyna na odchudzanie

Piperyna na odchudzanie
Oceń wpis

W okresie wczesnej wiosny bardzo dużo osób podejmuje próby odchudzania się – przede wszystkim takie decyzje podejmują kobiety. Chcą jak najatrakcyjniej wyglądać w czasie wakacji w bikini – w związku z tym trzeba wcześniej zapoznać się z tym, co jest dla nas zdrowe i jakich efektów oczekujemy.

W Internecie można się natknąć na najróżniejsze propozycje diet jak i suplementów diety. Jednym z takich suplementów jest piperyna. Niewiele osób wie o jej dużej mocy wspomagającej odchudzanie. Trzeba tu przede wszystkim podkreśli, że wspomagającej odchudzanie a nie odchudzającej. Piperyna jest pochodną pieprzu i z tym trzeba ją wiązać.

Piperyna na polskim rynku występuje pod różnymi formami, choć od niedawna jest dostępna w tak czystej postaci. Jest środkiem dość drogim jednak efekty są szybko osiągane. Jak już zostało wspomniane – piperyna pochodzi od pieprzu, dlatego w wielu przypadkach zamiast inwestować w drogie preparaty można po porostu zwiększyć dawkę pieprzu dodawaną do potraw. Ogólnie wiadomo, że ostre potrawy wspomagają układ trawienny, a piperyna dodatkowo zmniejsza wchłanianie tłuszczy w organizm. Jednocześnie pobudza jelita do pracy, dzięki czemu przyspiesza metabolizm człowieka.

Dietetycy popierają wprowadzenie piperyny do codziennej diety. W świecie sportowców piperyna była już dużo wcześniej znana tylko pod inną nazwą. Była i jest używana, jako spalacz tłuszczu, więc już w samym sporcie można dostrzec pozytywne działanie piperyny. Dodatkowo, co jest bardzo ważne, kilka lat temu, około 4, zostały opublikowane badania przeprowadzone pod względem skutków przyjmowania piperyny przez zwierzęta jak i przez ludzi i wykazały one, że stosowanie piperyny w codziennej diecie nie wywołuję żadnych skutków ubocznych, co jest dla każdego bardzo ważne, bo przecież jak się odchudzać to przede wszystkim zdrowo.

Przy każdej diecie, nawet przy tej, którą wszyscy zachwalają trzeba pamiętać o odpowiednim odżywianiu jak i o dużym ruchu, czyli po prostu ćwiczeniach. Nie istnieją super środki, które prowadzą do utraty wagi bez żadnego wysiłku, w takie rzeczy nikt nie powinien wierzyć, a jeżeli nawet istnieją to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że na pewno nie są to środki zdrowe. Zbyt szybka utrata wagi może prowadzić do zwiotczenia mięśni i skóry, co nie wygląda już tak efektownie jak byśmy chcieli.

Reasumując, dieta wzbogacona o piperynę, jako dodatek, czyli suplement diety przy zbilansowanej, zdrowej diecie – ma sens i prowadzi do oczekiwanych efektów. W celu ich przyspieszenia trzeba pamiętać, że aby skóra była nadal elastyczna i w miejscach, w których dojdzie do spalenia tłuszczu nie pojawił się „zwis skórny” trzeba dietę wzbogacać we wszystkie witaminy jak i elementy odżywcze a przy tym trzeba się wysilić i po prostu ćwiczyć dane partie ciała. Bez takiego połączenia cudów nie będzie. Chcąc się odchudzić nie wystarczy się głodzić i faszerować super środkami, bo są to tylko suplementy diety, a nie środki odchudzające. Nic nie daje większych efektów niż zdrowa dieta oraz ćwiczenia.

About admin

Check Also

Pokrzywa indyjska – Forskolina

Pokrzywa indyjska – ForskolinaOceń wpis Pokrzywę indyjską można zakupić w formie tabletek i stosować jako …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *