Home / Porady dietetyczne / Suplementy na odchudzanie – jakie zapewniają skuteczne odchudzanie

Suplementy na odchudzanie – jakie zapewniają skuteczne odchudzanie

Suplementy na odchudzanie – jakie zapewniają skuteczne odchudzanie
5 (100%) 2 votes

Na rynku spotkać możemy coraz więcej preparatów wspomagających odchudzanie. Dużą popularność zyskują suplementy, choć według dietetyków nic nie jest w stanie zastąpić odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń. Bardzo duża ilość osób sięga po tabletki, nie tylko z chęci zrzucenia zbędnych kilogramów, ale także z nadzieją, że wspomogą one cały proces, bez większych wyrzeczeń żywieniowych. Dostępne preparaty na odchudzanie nie zrobią za nas całej roboty, ale na pewno wspomogą organizm w długo etapowej walce o wymarzoną formę. Warto jednak przed sięgnięciem po tabletki zaczerpnąć nieco wiedzy, aby móc wybrać odpowiednie dla naszego organizmu.

Jak wybrać odpowiednie suplementy, czym się kierować? Na te pytania ciężko odpowiedzieć, gdyż każdy organizm jest inny i potrzebuje czegoś innego, jednak na pewno jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki tryb życia prowadzimy. Pewne jest to, że aby walka z kilogramami była skuteczna, a my nie mamy czasu na zastanawianie się nad wyborem, warto wybrać się do specjalisty, który pomoże nam w doborze odpowiednich tabletek.

Jeśli jednak jesteśmy uparci i chcemy sami sobie poradzić, to można temu tematowi poświęcić nieco więcej czasu i zebrać jak największą ilość informacji, które ułatwią nam wybór suplementu na odchudzanie. Dzielą się one na trzy podstawowe grupy, których zadaniem jest hamowanie łaknienia, spalanie tłuszczów i blokowanie wchłaniania tłuszczów. Każda z grup jest poświęcona innym nawykom żywieniowym, jak i sposobie w jakim na co dzień funkcjonujemy.

Suplementy na odchudzanie hamujące łaknienie mają za zadanie powstrzymywać uczucie głodu i chęci na podjadanie. Polecane są szczególnie dla osób z brakiem silnej woli. Tabletki z tej grupy powinny mieć w składzie takie związki jak, m.in. kofeina, guarana, błonnik pokarmowy, chrom, czy ocet jabłkowy. Popularne w tej grupie tabletki na odchudzanie VitalForm, Ultra-slim, Xenical, Reduxil poleca się właśnie osobom, które mają problem z przestrzeganiem diety. Tabletki te będą świetnie hamowały wszelkie pokusy żywieniowe. Przeznaczone zatem będą dla osób, które dużo czasu spędzają na przykład w pozycji siedzącej.

Kolejną grupą są tabletki na odchudzanie, które przyspieszają spalanie tłuszczów, czyli popularne fat burnery. Ich głównym zadaniem jest spalanie tłuszczu nagromadzonego w organizmie, czyli będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień mają zapewnioną sporą dawkę ruchu. Wysiłek fizyczny plus suplementy wspomagające spalanie tłuszczów zawsze będą dawały ujemny efekt na wadze. Wybór preparatów w tej dziedzinie jest bardzo duży, m.in są to AcaiBerry, L-karnityna, Redusan Mineral, czy Super Fat Burner. Obecnie są zaliczane do najbardziej popularnej grupy wśród osób pragnących osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Ostatnia grupa to suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów, należą do niej na przykład takie jak Alli, Chitobon, Redufat, czy Slim & Beauty. Ta grupa przeznaczona jest dla osób, którym zarówno ciężko jest zmienić nawyki żywieniowe i przejść na zdrową dietę, jak i zacząć intensywnie uprawiać sport. Tabletki mają w składzie związki, które blokują wchłanianie się do organizmu aż 1/3 przyjmowanych przez nas tłuszczów. Nie powodują one żadnych skutków ubocznych, działają w obszarze układu pokarmowego. Jeśli dodatkowo osoba, która stosuje te suplementy przejdzie na lekką dietę i zacznie się więcej ruszać, na pewno osiągnie swój wymarzony efekt.

Wymienione suplementy na odchudzanie na pewno pomogą nam w walce z kilogramami. Warto wesprzeć swój organizm w tej batalii małymi pomocnikami, jakimi są tabletki z wyżej wymienionych grup, bo nie dość, że nie szkodzą nam w żaden sposób, to dodatkowo pomagają skutecznie zwalczyć kilogramy. Jeśli oprócz tego zmotywujemy się do uprawiania większego wysiłku fizycznego niż dotychczas, a ponadto wesprzemy się chociaż minimalną, ale zdrowszą dietą, efekt na pewno nas zaskoczy. Warto jednak pamiętać, że suplementy, choćby nie wiadomo jak dobre, nie osiągną sukcesu bez naszej pomocy. Nie mniej jednak, jeśli nie chcemy, bądź nie mamy czasu na spędzanie godzin na siłowniach i męczeniu się dietami, to idealnym rozwiązaniem będzie stosowanie ich.

Zobacz też nasz ranking tabletek na odchudzanie – przejdź na stronę główną.

About admin

Check Also

Tabletki z tasiemcem na odchudzanie

Tabletki z tasiemcem na odchudzanie5 (100%) 1 vote Coraz częściej w Internecie pojawiają się informacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *